preloader

Ako to robíme?

Ako to robíme?

Je to jednoduché, nebojte.

Uvedomujeme si, že klient nie vždy rozumie výrobe a technológiám, ktoré sa v reklame využívajú. No zvoliť správny postup a technológiu je jednou z najdôležitejších vecí pri tvorbe cenovej kalkulácie zákazky alebo pri docielení dlhej životnosti výrobku. Je rozdiel v technológiách pri potlači reklamných predmetov, reklamného textilu či doskových a rolových materiálov. Stáva sa z toho hotová alchýmia, nakoľko o voľbe technológie rozhoduje zloženie a materiál výrobku, jeho farba, farba potlače, množstvo potlače, v neposlednom rade počet kusov a pod. Preto sme si pre Vás pripravili zoznam technológií, ktoré najčastejšie využívame. Môžete si tu skontrolovať nami zvolenú technológiu v cenovej kalkulácií a postup, ako proces výroby prebieha.

Tampónová tlač

Tampónová tlač alebo tampoprint je veľmi efektívna a kvalitná technológia tlače vhodná najmä na veľké série. Pri tejto metóde sa využíva silikónový tampón, ktorým sa prenáša farba na potláčané predmety. Potlač sa vykonáva s vysokou presnosťou a jemnými detailmi.

Prednosťou tejto technológie je fakt, že je možné potlačiť nerovné alebo skutočne malé predmety, ktoré je ťažké alebo úplne nemožné potláčať inou technológiu. Pružný, stlačiteľný tampón sa totiž ľahko dokáže prispôsobiť tvaru potláčaného predmetu.

Najčastejšie sa týmto spôsobom potláčajú kalkulačky, perá, odznaky, hrnčeky, šálky, USB kľúče, prívesky, ceruzky, otvárače a ďalšie malé predmety.
Ak vás zaujala tampónová tlač alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Sieťotlač

Sieťotlač je tradičná metóda tlače farbou pre označovanie plochých produktov s vysokou trvanlivosťou a farebnou presnosťou.

Sieťotlač je vhodná na opakujúce sa zákazky. Dajú sa s ňou potláčať menšie, ale aj obrovské série výrobkov. Plošná sieťotlač je veľmi efektívna pri potláčaní kalendárov, diárov, podložiek pod myš, rôznych darčekových obalov a iných reklamných predmetov s rovnou plochou, vynikajúce výsledky sa dosahujú pri potlači tričiek, polokošieľ, obrusov, dáždnikov a ďalšieho plošného textilu.

Vzhľadom na možnosť nanášať hrubú vrstvu farby sa dosahujú veľmi sýte odtiene výslednej potlače, vynikajúco kryje a pomocou špeciálnych techník sa dajú dosiahnuť aj výrazne reliéfne texty alebo logá. Potláčať sa dajú aj veľké plochy.

Rotačná sieťotlač sa uplatňuje pri potláčaná šálok, hrnčekov, termosiek, popolníkov, pohárov, fliaš a ďalších predmetov s guľatým prierezom.

V prípade, že vás zaujala sieťotlač alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Digitálny transfer

Digitálna transferová tlač je moderná, plnofarebná alternatíva k tradičnej transferovej potlači. Dizajn je vytlačený vo fotografickej kvalite na prenosový papier pomocou špeciálnej digitálnej tlačiarne a potom aplikovaný na produkt tepelným lisom.

Digitálna transferová tlač na textil je variáciou digitálnej transferovej tlače optimalizovanej na vytváranie dlhotrvajúcich a odolných potlačí na odevoch a doplnkoch. Ak chcete maximalizovať odolnosť potlače, perte odevy pri teplote nižšej ako 40 stupňov Celzia.

V niektorých prípadoch však môžu byť cena a rýchlosť dôležitejšie ako trvácnosť. V takomto prípade je pre zákazníka ideálne využitie digitálneho transferu. Výhodou je najmä možnosť okamžitej aplikácie bez nutnosti predchádzajúcej prípravy. Cena je tak výhodná aj pri malom odbere. Naopak nevýhodou je vysoká citlivosť na pranie a opotrebenie, preto sa musí prať pri šetrnom programe na nízkych teplotách.

Ak vás zaujal digitálny transfer alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Sublimačná tlač

Sublimáciu možno opísať ako techniku transferovej tlače.

V angličtine dye sublimation, je pojem, označujúci proces výroby potlače, ktorý využíva teplo na prenos farbiva z média na materiál. Samotný termín sublimácia znamená premenu tuhej látky priamo na plynnú bez topenia – medzistupňa, kedy je skupenstvo látky kvapalné.

Pri sublimácií sa motív vytlačí na prenosový papier pomocou profesionálnych sublimačných atramentov. Ten sa následne lisuje teplom a tlakom na výsledný materiál alebo produkt. Vplyvom tepla farba sublimuje a zafarbí povrch potláčaného materiál natrvalo. Medzi hlavné výhody patrí že tlač nezmizne počas viacerých praní, je odolná proti oderu, vyznačuje sa vysoko kvalitou a stabilitou farieb. Potlačíme vám pomocou nej hrnček, rôzne polyesterové materiály a pod…

Pokiaľ vás zaujala sublimačná tlač alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Digitálna UV tlač

UV tlač je prakticky jedným z najmodernejších typov atramentovej tlače. UV atramenty obsahujú špeciálne farbivá, nie však rozpúšťadlá. Tlačová hlava prenáša atrament na povrch, ktorý sa má tlačiť a kvapka po kvapke vytvára celkový obrazec. Vysokovýkonné UV lampy poskytujú osvetlenie kvapiek farby na povrchu, čo spôsobuje, že kvapôčky atramentu sa okamžite vytvrdzujú (polymerizujú).

Potlač priamo na ploché a hladké predmety bez výstupkov vo vysokej kvalite s peknými farebnými prechodmi. Digitálna UV tlač pracuje s vysokým rozlíšením, preto dokáže kvalitne potlačiť fotografie ako aj vektorovú grafiku. Výhodou UV digitálnej potlače je, že aj pri menších množstvách dokážeme potlačiť predmety za prijateľnú cenu. UV tlačiareň máme v kombinácií CMYK+W+CL, to znamená že okrem štandardného CMYKu vieme tlačiť bielou a čírim lakom.

Rotačná UV tlač je variáciou UV tlače a umožňuje tlač na povrch valcových a kónických predmetov. Na potlač sa nanáša priehľadný lak pre vynikajúci vzhľad a extra trvanlivosť.

Ak vás zaujala digitálna UV tlač alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Gravírovanie a rezanie

Gravírovanie alebo rezanie je špeciálna technológia, ktorá v súčasnej dobe celkom nahradila strojné rytie. Touto modernou technológiou upravíme takmer akýkoľvek reklamný predmet alebo materiál.

Pri gravírovaní a rezaní pomocou CO2 laseru sa vyžaruje lúč z laserovej trubice. Tento laserový lúč pomocou pálenia, tavenia a odparovania štiepi opracovávaný materiál. Sústredenie laserového lúča sa deje pomocou laserovej trubice, zrkadielok a laserovej hlavy so šošovkou. Tento lúč následne odoberie požadovanú hrúbku vrstvy materiálu poprípade materiál odreže. Vďaka laserovému lúču s vysokou presnosťou môžeme potlačiť predmety aj malými motívmi. Laserovým lúčom dokážeme rezať aj materiály do požadovaného tvaru. Táto technológia je vhodná najmä na materiály ako drevo, koža, guma, kov a niektoré plasty.

Pokiaľ vás zaujala technológia gravírovania / rezania alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Razba

Tento typ zušľachtenia sa využíva pri rôznych vzácnejších knihách, ale rovnako je často využívaný pri etiketách a obaloch. Metalická vrstva sa nanáša na povrch materiálu a za pôsobenia teploty a tlaku sa na zadnej strane fólie uvoľní lepidlo, ktoré prilepí a súčasne oddelí časť fólie v tvare podľa motívu na raziacom plechu. V súčasnosti existuje široká škála farebných fólii, ktoré sa pre tento typ zušľachtenia tlačoviny môžu použiť. Stále však najbežnejšou zostáva zlatá fólia. Nákladovou položkou je vždy jednorazovo aj výroba samotnej formy – raznice.

Pokiaľ vás zaujala technológia horúcej razby alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.

Výšivka

Vyšívanie je dlhotrvácny a kvalitný spôsob potlače textilu, s ktorým môžeme vyšívať aj viacfarebné motívy. Výšivky je možné aplikovať takmer na akýkoľvek textil, od tričiek, búnd, uterákov až po čiapky a pracovné oblečenie, ktoré je možné upnúť do vyšívacieho stroja. Najdôležitejšou časťou pri výrobe je príprava grafiky aby sa zaručila kvalita výšivky, príprava programu na výšivku je jednorazovo spoplatnená. Cena za vyšívanie sa určuje od počtu stehov. Preto pred vytvorením cenovej kalkulácie potrebujeme dodanie grafických dát. Ak vás zaujalo vyšívanie alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.